Okręg nr 3: miasto Lubań

1. CZARNECKI Walery

OK3 1 smUkończyłem wydział Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej uzyskując tytuł mgr inż. fizyki i wydział prawa na  Uniwersytecie Wrocławskim uzyskując tytuł mgr prawa. Pracuję na rzecz samorządu 22 lata. Znam problemy samorządu terytorialnego w Polsce i za jej granicami. Byłem Zastępcą Burmistrza w Leśnej i Świeradowie-Zdroju. Mam zaszczyt pełnić funkcję Starosty Lubańskiego przez cztery kadencje. Jestem członkiem zespołu ds. systemu finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w Warszawie oraz Kongresu Władz Regionalnych i Lokalnych Rady Europy w Strasburgu. Dzięki wykształceniu, ale też współdziałaniu z innymi ludźmi - praktykami, teoretykami czy naukowcami posiadam wiedzę, kompetencje i doświadczenie, które pozwalają mi dobrze służyć mieszkańcom naszego powiatu. Związek Powiatów Polskich korporacja samorządowa skupiająca prawie wszystkie powiaty w Polsce wyróżnił mnie tytułem Samorządowca XX- lecia. 

 W tej kadencji kierowany przeze mnie powiat wydał na inwestycje i zakupy inwestycyjne kwotę 39 mln 649 tys. złW tej kwocie aż 31mln 640 tys. zł pozyskaliśmy z Unii Europejskiej, budżetu krajowego  czy też województwa. Jesteśmy powiatem, który znajduje się pod względem skuteczności inwestycyjnej na V miejscu w województwie dolnośląskim. Pieniądze te wydawaliśmy na drogi, oświatę, bezpieczeństwo publiczne, służbę zdrowia, pomoc społeczną i wiele innych dziedzin. Co z tej kwoty uzyskało miasto Lubań ? Przede wszystkim zmodernizowane ulice: Różaną, Leśną, 7 –mej Dywizji, Podwale, Wrocławską, Sybiraków, Al. Kombatantów oraz nową sygnalizację świetlną przy Podwalu. To 6,2 km nowej nawierzchni i 3,7 km nowych chodników. To właściwie tylko godzina chodzenia z kijkami. Drogi i chodniki są bardzo kosztowne, ale powiat modernizował również swoją bazę oświatową: internat Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, salę gimnastyczną w kompleksie edukacyjnym na osiedlu, zakup 10 fortepianów dla Szkoły Muzycznej, wymianę stolarki, itd. Szpital powiatowy znalazł się na II poziomie referencyjnym jako jeden z 4 szpitali powiatowych na Dolnym Śląsku.  Kwota środków zewnętrznych pozyskanych na  modernizację dróg, projekty unijne, odbudowę rowów melioracyjnych, informatyzację, pomoc społeczną, walkę z bezrobociem, itd. to 57 mln zł.  

Dzięki Państwa wsparciu w wyborach w dniu 21 października Powiat Lubański ma szansę na dalszy dynamiczny rozwój. 

Proszę Państwa o głos i udział w wyborach. Powiat jest w dobrych rękach, udowodniliśmy to w działaniu.

Walery Czarnecki


 

2. KRYNICKI Zdzisław Maciej

OK3 2 smlat 68 - lekarz - specjalista chirurgii ogólnej. Z lubańskim szpitalem jestem związany od roku 1975. 

Obecnie pracuję na stanowisku Zastępcy Kierownika Zakładu ds. Medycznych. W mijającej kadencji w latach 2014-2018 byłem  członkiem Komisji Zdrowia Radny Powiatu Lubańskiego. Jestem zaangażowany w poprawę warunków realizowania świadczeń zdrowotnych, tworzenie nowych oddziałów i poradni  specjalistycznych. Kieruję zespołem ds akredytacji Lubańskiego Szpitala,  przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia. Także dzięki moim staraniom Szpital uzyskał kolejną edycję Certyfikat ISO 9001.

Moim celem będą działania   w celu dalszej poprawy jakości usług medycznych oferowanych przez Szpital

- pozyskiwanie kadry lekarskiej, pielęgniarek, położnych  i ratowników medycznych.

- tworzenie przyjaznych warunków dla pacjentów w okresie hospitalizacji i rekonwalescencji,

- dalsze poszerzanie zakresu usług medycznych.

Moje doświadczenie chcę wykorzystać dla dobra ludzi będących w sytuacjach trudnych, potrzebujących pomocy.

                                                             Proszę o Twój głos.

Zdzisław Krynicki


 

3. TERENDA Anna

OK3 3 smAnna Terenda lat 37, jestem mężatką i matką dwójki dzieci. Posiadam wykształcenie wyższe o kierunkach: zarządzanie w administracji oraz finanse i rachunkowość.

Cechuje mnie szczerość, uczciwość i pełna empatia, nigdy nie bagatelizuje problemów mieszkańców . Moim atutem jest umiejętność słuchania innych i utożsamianie się z ich problemami aby znaleźć sposób by im pomóc.

Jestem Radną Rady Miasta Lubań  VII kadencji  tj. od 2014 r. gdzie pełnię funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Jestem bardzo aktywną radną, która złożyła dużo wniosków aby zainteresować organy naszymi wspólnymi problemami. Skuteczność radnego polega na wysłuchaniu. Trzeba mieć kompetencje i wiedzę aby działać. Uczę się tego, dlatego postanowiłam zobaczyć szerzej niż miasto na problemy i na pewno będę skuteczna jak to udowodniłam w mojej VII Kadencji w Radzie Miasta Lubań.

Za moją pracę na rzecz mieszkańców Miasta Lubań dostałam wyróżnienie w plebiscycie Gazety Wrocławskiej - Samorządowiec Dolnego Śląska 2018 r. gdzie zostałam laureatką III miejsca Radny na medal.

Dlaczego kandyduję do Rady Powiatu:

Sprawowanie mandatu Radnej Powiatu daje większe możliwości pomocy mieszkańcom. Wiedza i doświadczenie, które zdobyłam przez sprawowanie mandatu Radnej Miasta VII kadencji, wykorzystam godnie w pełnieniu funkcji radnej powiatu. Będąc Radną Powiatu będę działać na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach powiatowych a także miejskich poprzez ich należyte bieżące utrzymanie, remonty i modernizację nawierzchni, budowę chodników oraz nowych miejsc parkingowych.

Szczegółowy program na : www.kwwwaleregoczarneckiego.pl

Anna Terenda


 

4. KEMPIŃSKI Andrzej Gerard

OK3 4 smO sobie…

Mam 48 lat i od urodzenia mieszkam w Lubaniu. Właśnie tutaj zarządzam firmą CHROMEX - zakładem pracy chronionej, który daje zatrudnienie ponad 150 osobom niepełnosprawnym. Posiadam wyższe wykształcenie o profilu ekonomicznym. Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii politycznej, choć od lat angażuję się w nasze lokalne sprawy. Do powiatu startuję z list KWW Walerego Czarneckiego.

Startuję do powiatu, bo…

W radzie powiatu chciałbym skupić się przede wszystkim na elementach, w których mam największe doświadczenie. Od ponad 20 lat zarządzam firmą i pracuję z osobami niepełnosprawnymi. Z jednej strony będę mógł pomóc w racjonalnym zarządzaniu naszym wspólnym budżetem. Z drugiej, doskonale znam potrzeby niepełnosprawnych – tych, o których najczęściej się zapomina, mówi za mało. Warto pamiętać, że pomoc tym osobom to jedno z zadań powiatów.

W powiecie chciałbym…

Moim zdaniem brakuje nam przede wszystkim rozwiązań, które pomogą realizować pomysły mieszkańców. Już w pierwszym roku chciałbym wprowadzić „mały budżet obywatelski” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W nim młodzi sami mogliby decydować na co chcą wydać pieniądze, a jednocześnie angażowaliby się w lokalne sprawy. Jeśli rozwiązanie to się sprawdzi, w kolejnych latach podobne budżety, już z większymi środkami, mogłyby powstać także dla wszystkich gmin powiatu lubańskiego.

Problemem w powiecie jest…

Problemów do rozwiązania jest sporo. Nie na wszystkie z nich wpływ ma samorząd. Przed powiatem lubańskim szykują się moim zdaniem dwa duże wyzwania, które znacząco ułatwiłby życie mieszkańcom. Pierwszym jest wprowadzenie rozwiązań, które umożliwią mieszkańcom załatwienie prostych spraw urzędowych przez internet – bez zbędnego stania w kolejkach. Tu z pomocą może przyjść wprowadzenie e-usług. Poza światem cyfrowym poważnym problemem pozostaje m.in. malejąca liczba połączeń komunikacji miejskiej. Wiem, że sporo osób z mniejszych miejscowości ma problem z dojazdem do Lubania. To kwestia, która zdecydowanie powinna zostać wzięta pod uwagę w naszym powiecie.

W powiecie dobrze działa…

Powiat lubański pochwalić można za skuteczne pozyskiwanie środków na remonty dróg powiatowych. Według moich informacji ponad 80% dróg powiatowych zostało już zmodernizowanych i jest w bardzo dobrym stanie. Oczywiście zawsze jest coś jeszcze do zrobienia. W ramach kompetencji powiatu wyremontować należałoby w najbliższej kadencji na przykład ulice Słowackiego i Kopernika w Lubaniu.

Wszystkich zapraszam do kontaktu emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kempiński


 

5. GUTEK Ewa Danuta

OK3 5 smNazywam się Ewa Danuta Gutek, mam 47 lat. Wykształcenie wyższe o kierunkach: zarządzanie innowacjami i projektami, pielęgniarstwo oraz zarządzanie w ochronie zdrowia. Przez wiele lat związana byłam zawodowo z lubańskim szpitalem. Obecnie  pracuję na stanowisku specjalisty ds. administracyjnych w Polskiej Spółce Gazownictwa. Wychowałam troje dzieci. Dwoje własnych i jedno w ramach rodziny zastępczej z których jestem bardzo dumna. Od lat pełnię funkcję Prezesa Lubańskiego Stowarzyszenia Mieszkańców Panaceum. Sprawy powiatu, troska o jego rozwój zawsze były dla mnie ważne. W latach 2006-2010 miałam na nie również realny wpływ, ponieważ byłam radną i miałam zaszczyt pełnić funkcję Przewodniczącej Rady Powiatu. Należę do osób aktywnych, odważnych i nieobojętnych na otacząjącą nas rzeczywistość. Niejednokrotnie udowodniłam, że jestem w  stanie zapłacić wysoką cenę stając po stronie prawdy i uczciwości nie kalkulując własnych korzyści. Prosząc o głos zapewniam, że obdarzona zaufaniem  w pełni wykorzystam swoje możliwości i wiedzę na rzecz rozwoju Naszego Powiatu.

Ewa Gutek

 

 

 


 

6. KLIŚ Aleksandra Maria

OK3 6 smur 21.07.1971 r. w Lubaniu. 

Od 2007 - 2017  dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa

Od 01.09. 2018 r. dyrektor Zespołu Szkolno - Przeszkolnego w Radostowie Średnim 

doradca zawodowy, wykładowca oraz wieloletni pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 


 

7. KLAPETEK Rafał Jerzy

OK3 7 smLat 39. Żonaty. Dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe, absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii  w Opolu oraz Studiów Podyplomowych o kierunku Odnowa Biologiczna. Od 2003 r. nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca młodzieży. Instruktor Odnowy Biologicznej, propagator zdrowego, aktywnego trybu życia.

Szerokie spektrum zainteresowań, w szczególności pasjonat kolarstwa górskiego i szosowego, miłośnik muzyki, turystyki górskiej i odnowy biologicznej.

Lubię pracować w zespole, posiadam zdolności organizacyjne. Wychodząc naprzeciw dzisiejszym potrzebom dzieci, młodzieży i dorosłych mam wiele inspirujących pomysłów w celu integracji oraz zwiększenia aktywności psychofizycznej mieszkańców Naszego powiatu. Uważam, że mamy duży potencjał niewykorzystanych dotąd miejsc do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego na mapie Naszego powiatu. Chciałbym  brać czynny udział w realizacji moich innowacyjnych pomysłów.

Rafał Klapetek

 

 


 

8. RUTKIEWICZ Konrad

OK3 8 sm43 lata, żonaty, jedno dziecko;

Od 2007r. jestem dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Z mojej inicjatywy i dzięki wsparciu Dyrektora oraz Nauczycieli, Pracowników i Rodziców zostały w ostatnich latach zmodernizowane w szkole boiska, urządzenia sportowe oraz powstały fakultety sportowe dla uczniów. We współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły skutecznie aplikowałem o środki z Powiatu na rzecz rozwoju bazy sportowej oraz innych pracowni. Jestem także współorganizatorem corocznej  imprezy Przystanek KaZeteL promującej potencjał i sukcesy szkoły w powiecie.

W latach 2002 – 2006 pracowałem w Gimnazjum nr 3 w Lubaniu gdzie byłem inicjatorem klas sportowych i założycielem UKS Trójka Lubań. W latach 2012 - 2016 pracowałem jako trener – animator na lubańskim boisku Orlik. W latach 2002 - 2016 byłem trenerem grup dzieci, młodzieży i seniorów w KS Łużyce Lubań oraz organizatorem wyjazdów letnich i zimowych dla piłkarzy. Od roku 2015 pracuję jako organizator imprez sportowych w MOSiR w Lubaniu (m. in.: Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej, Fitweekend, Mikołajki, Lubańskie Biegowisko), animator sportu i rekreacji dzieci, młodzieży oraz seniorów w Lubaniu. Jestem amatorem dobrej literatury, gier planszowych, zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia, turystą pieszym i rowerowym.

Jako radny Powiatu zamierzam zaangażować się w prace związane z oświatą, sportem i rekreacją oraz kulturą.

Zapraszam Państwa na Wybory Samorządowe 2018 i proszę o głosy.

Konrad Rutkiewicz

9. FALKIEWICZ Barbara Urszula

OK3 9 smmężatka, mama osiemnastoletniej Karoliny. Wykształcenie wyższe. W 2004 roku ukończyłam jednolite studia magisterskie na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, w 2008 ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, w 2011 roku studia podyplomowe na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. 

W codziennym życiu cenię sobie wartości rodzinne. Dbam o pielęgnowanie tradycji i rzetelne wykonywanie obowiązków. 

Największą zaletą, dzięki której zdobyłam uznanie uczniów i środowiska lokalnego jest ogromne zaangażowanie w pracy i szacunek wobec młodzieży.

Moim priorytetem jest przekonanie, że: "W każdym działaniu najważniejszy jest drugi człowiek".

Pozdrawiam

Barbara Falkiewicz