4. KALINOWSKA-TYMIŃSKA Iwona Barbara

Okręg nr 2


Od 28 lat pracuję w Szkole Podstawowej im. Orła Białego wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelniku. Przez kilka lat pełniłam funkcję wicedyrektora tejże Szkoły.  Jestem nauczycielem dyplomowanym, uczę języka polskiego, ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu historii oraz zarządzania oświatą.

Pracowałam w wielu oświatowych projektach unijnych, m.in. Szkoła Marzeń, Einstein – każdy ma w sobie ukryty potencjał, Multimedialne przedszkole, Dolnośląsko-Saksońska Akademia Edukacyjna, Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskim. Udzielam się społecznie w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu i dlatego w szkole założyłam wraz z kolegą kółko turystyczne, aby zaszczepiać dzieciom i młodzieży ‘bakcyla” turystyki.

Mimo iż pochodzę z Mazur, w Lubaniu mieszkam 28 lat. Przyjechałam tu za moim mężem, który otrzymał pracę w ówczesnym WOP-ie. Lubań i okolice bardzo mi się spodobały i muszę przyznać, że była to „miłość od pierwszego wejrzenia”.

Mam troje dzieci – dwie dorosłe już córki i niepełnoletniego syna. Bardzo lubię aktywnie spędzać czas wolny, a szczególną przyjemność sprawiają mi wędrówki po naszych górach.